Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Bota

Lufta me koronavirusin/ Italia jep lajmin e madh, ja çfarë pritet së shpejti

Lufta me koronavirusin/ Italia jep lajmin e madh, ja çfarë pritet

Dozat e para të vaksinës së koronavirusit kanë mbërritur në Institutin Spallanzani në Romë për përdorim eksperimental. Disa persona kanë dalë vullnetarë dhe më 24 gusht do të fillojnë testimet në 90 prej tyre. Mosha e përcaktuar është nga 18 deri në 85 vjeç, ndërsa përparësi do të kenë personat 65-85- vjeç. Çdo grup do të ndahet në tre nëngrupe me nga 15 persona.

"Autoritetet italiane kanë njoftuar se vaksina ka kalur shumë teste tek kafshët dhe është vërejtur se ndihmon në forcimin e sistemit imunitar. Kohëzgjatja e secilës vizitë është afërsisht 30 minuta, ndërsa ditën e vaksinimit personat do të jenë nën vëzhgim për rreth 4 orë", shprehet Guverantori i Lazios Nicola Zingaretti.

 

 

Më të lexuarat