BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Bota

Lufta në Ukraina/ Putini ndërmerr veprimin e çmendur, ja çfarë pritet të ndodh në Moskë nga momenti në moment

Lufta në Ukraina/ Putini ndërmerr veprimin e çmendur, ja

Vladimir Putini synon që të shpallë LIVE rezultatet e të ashtuquajturave referendume për bashkim me Rusinë në zonat e pushtuara në Ukrainë. Televizionet pritet të ndërpresin programacionin për të transmetuar ceremoninë.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se në mes të Moskës janë vendosur skena të mëdha, të cilat gjatë ditës së sotme do të përdoren për fjalime dhe festime me rastin e bashkimit me Rusinë të Luhanskut, Donjeckut, Khersonit dhe një pjesë të Zaporizhias, të cilat janë të njohura ndërkombëtarisht si pjesë të Ukrainës në fakt.

Referendumet e paprecedentë zgjatën pesë ditë në Donetsk dhe Luhansk në lindje, dhe Kherson dhe Zhaporozhioa në jug, të kontrolluara nga separatistët pro-rusë, shkruan abcnews.al.

Përveç pamjeve të ushtarëve të armatosur që prisnin në kutitë e votimit, në kamera u fiksuan edhe pushtuesit rusë që shkonin derë më derë duke kërkuar vota. Nuk pati asnjë vëzhgues të pavarur dhe referendumet nuk janë njohur ndërkombëtarisht.

Siç pritej, 97% e votuesve u shprehen “PO” bashkimit me Rusinë.

Vladimir Putin do të mbajë sot një ceremoni nënshkrimi për aneksimin e katër rajoneve të pushtuara të Ukrainës. Në Sheshin e Kuq në Moskë u ngrit një skenë për ceremoninë në fjalë. Në dërrasat përreth sheshit u varën edhe postera që thuhej se të katër rajonet janë territor rus.

Gjithashtu theksohet se Putin do të mbajë një fjalim të gjatë në ceremoni.

Ndërkohë që ndodh kjo, mijëra trupa ruse janë thuajse të rrethuara nga ukrainasit në Lyman, si pjesë e kundërofensivës së Ukrainës në lindje.