BREAKING NEWS

"Inat personal me Berishën"/ Gert Shehu dëshmi para hetuesve, nuk shfaq asnjë shenjë pendese. Ja çfarë pritet të ndodhë në orën 12:00

"Inat personal me Berishën"/ Gert Shehu dëshmi para
x
BREAKING NEWS

"Njeri i rrallë, kishte gjakderdhje por...”, Floriana Garo rrëfen momentet e goditjes së Sali Berishës: Ishte e pabesueshme

"Njeri i rrallë, kishte gjakderdhje por...”, Floriana Garo
x
BREAKING NEWS

‘Armiqtë e Yuri Kim-it në Shqipëri’/ Gazetari i njohur zbulon emrat dhe prapaskenat, tregon përplasjet e qeverisë me ambasadën amerikane: Kjo është e pazakontë, që nuk kishte ndodhur kurrë më parë

‘Armiqtë e Yuri Kim-it në Shqipëri’/ Gazetari i
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti: Do isha më i fortë se Këlliçi më 14 maj

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti:
x
BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ BE nuk ndalet, i jep goditjen e fortë Rusisë, Von der Leyen: Kremlini do ta paguajë

Lufta në Ukrainë/ BE nuk ndalet, i jep goditjen e fortë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka propozuar një paketë të re sanksionesh kundër Rusisë.

Ajo tha se këto do të “kufizojnë më tej tregtinë” dhe do të privojnë Rusinë nga rreth 6.7 miliardë dollarë të ardhura përmes ndalimeve të importit.

Von der Leyen shtoi se rreth 1300 individë dhe subjekte të lidhura me Rusinë do të jenë në shënjestër në raundin e fundit të sanksioneve të propozuara.

Ajo tha se një ndalim i ri i eksportit “do të godasë artikuj shtesë të aviacionit, komponentë elektronikë” dhe “substanca kimike specifike”.

“Këto po imponohen për të bërë Kremlinin të paguajë”, shtoi ajo.

Duke iu kthyer një teme tjetër, shefja e BE-së tha: “Ne nuk pranojmë referendume të rreme apo asnjë lloj aneksimi në Ukrainë”.

Josep Borrell më pas përsëriti se vendet anëtare të BE-së nuk do të njohin “referendumet e rreme”.