BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Boris Johnson bën komentin epik për Putin: Si mund të diskutosh me krokodilin, nuk mund t’i zihet absolutisht besë

Lufta në Ukrainë/ Boris Johnson bën komentin epik për Putin:

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka folur për luftën në Ukrainë, ku thotë se Rusia po bën përparim të ngadaltë, por të dukshëm, në Donbas. Në një intervistë me “Bloomberg”, Johnson pranoi se Rusia nuk do të ndalej në luftën e saj.

“Kam frikë se Putin – me kosto të lartë për të dhe ushtrinë ruse – do të vijojë të marrë terren në Donbas. Atje, ai po bën përparim gradual, të ngadaltë, por kam frikë, të dukshëm. Prandaj është absolutisht jetike që të vijojmë të mbështesim Ukrainën ushtarakisht”, tha Johnson.

Johnson gjithashtu hodhi poshtë mundësinë e negocioatave me Putin, pasi tha se presidentit rus nuk mund t’i zihet besë. “Si mund të diskutosh me një krokodil, ndërkohë që ai po të kafshon këmbën e majtë. Atij nuk mund t’i zihet absolutisht besë”.

Kryeministri raportohet të ketë premtuar dërgesa të tjera me sisteme raketore për Ukrainën, për t’i mundësuar ushtrisë së saj që të godasë objektivat ruse nga një distancë edhe më e largët. Sipas raportimit ditor të Ministrisë britanike të Mbrojtjes, rusët po rrethojnë disa qytete në krahinën e Donbasit, ku ndodhen edhe dy të ashtuquajtura Republika Popullore të Donetskut dhe Luhanskut.

Sipas informacioneve të britanikëve, Rusia ka futur në këto zona rreth 50 tanke T-62, modele të vjetra që tregojnë se vendi ka mungesë pajisjesh moderne për shkak të humbjeve që ka pësuar në Ukrainë.