BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Bota

Lufta në Ukrainë, ish-presidenti rus bën paralajmërimin e frikshëm: Rusia do të përdorë armë bërthamorë nëse Kievi guxon…

Lufta në Ukrainë, ish-presidenti rus bën paralajmërimin e

Rusia paralajmëron me armë bërthamore nëse Ukraina përpiqet të marrë Kriemnë.

Çdo përpjekje ukrainase për të marrë gadishullin e Krimesë do të ishte bazë për Rusinë që të përdorte “absolutisht çdo armë” kundër Kievit si përgjigje, ka thënë ish-presidenti rus Dmitry Medvedev.

Medvedev tha se Rusia nuk po planifikonte të hynte në një konflikt të drejtpërdrejtë me NATO-n, teksa përsëriti retorikën se Kremlini ishte i interesuar të zgjidhte çështjen e Ukrainës përmes bisedimeve.

“Për sa i përket disa ofensivave serioze që përfshijnë një përpjekje për të rimarrë Krimenë, është absolutisht e qartë se kjo do të shërbejë si bazë për përdorimin e të gjitha mjeteve të mbrojtjes, përfshirë ato nga doktrina bazë e parandalimit bërthamor, kur përdorimi i çdo lloj arme kundër Rusisë përbën një kërcënim për ekzistencën e shtetit si të tillë”, tha ai në një intervistë për gazetarët.

Ai shtoi se “një përpjekje për të ndarë një pjesë të shtetit do të ishte e barabartë me një shkelje të ekzistencës së vetë shtetit”.

“Ka arsye të dukshme për përdorimin e çdo arme. Shpresoj që ‘miqtë’ tanë përtej oqeanit ta kuptojnë këtë”, paralajmëroi Medvedev. I pyetur nëse kërcënimi i një konflikti bërthamor ishte zbutur, ai pohoi se ai “ishte rritur”.

Kujtojmë që në vitin 2014, Rusia aneksoi ilegalisht Krimenë pas një referendumi të diskutueshëm, ku sipas Moskës kjo u bë për të ‘mbrojtur rusët etnikë’.