BREAKING NEWS

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti: Do isha më i fortë se Këlliçi më 14 maj

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti:
x
BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Izraeli i jep goditjen e fortë Putinit, ja çfarë vendimi ka marrë

Lufta në Ukrainë/ Izraeli i jep goditjen e fortë Putinit, ja

Izraeli ka forcuar qëndrimin e tij ndaj pushtimit rus të Ukrainës, duke thënë se nuk do të pranojë rezultatet e referendumit në katër rajonet e pushtuara nga Rusia në territorin ukrainas.

Izraeli thekson se njeh dhe mbështete sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Ndonëse është një vend që deri më tani është mbështetur te Moska për të lehtësuar operacionet aktorëve të lidhur me Iranin në Siri, Izraeli nuk i ka dhënë asnjë ndihmë Rusisë për luftën e saj në Ukrainë.

Izraeli është përqendruar në dhënien e ndihmës humanitare në Ukrainë dhe mikpritjen e mijëra qytetarëve ukrainas dhe rusë me prejardhje hebreje. Deklarata nga ministria e jashtme izraelite është pranuar si një shfaqje e paprecedentë e mbështetjes për Ukrainën dhe një qortim i rrallë izraelit për Moskën.