BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Kremlini nxjerr ‘blof’ Putinin, zbulojnë se shumica e armëve bërthamore nuk janë të përdorshme

Lufta në Ukrainë/ Kremlini nxjerr ‘blof’ Putinin,

Presidenti rus Vladimir Putin mund të mos jetë në gjendje të përdorë shumicën e armëve bërthamore të Rusisë dhe forcat ukrainase mund të tentojnë një sulm tjetër në urën e Krimesë, sipas raportimeve nga një takim i nivelit të lartë të sigurisë në Kremlin.

Personat brenda Kremlinit mendojnë se presidenti rus mund të ketë probleme me përdorimin e 87% të raketave bërthamore të vendit, ndërsa Perëndimi ka frikë se ai do të urdhërojë një sulm bërthamor mbi Ukrainën, apo edhe vendet e NATO-s, duke ndihmuar vendin e shkatërruar nga lufta të mbrohet nga pushtimi.

Megjithatë, pretendimet e bëra sot tregojnë se një pjesë e madhe e arsenalit bërthamor vdekjeprurës të Rusisë mund të jetë i papërdorshëm dhe mund të jetë vetëm “mbetje bërthamore”.