BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Pas sulmit nga protestuesit, ambasadorja e re e SHBA-së del me deklaratën kundrejt qytetarëve

Lufta në Ukrainë/ Pas sulmit nga protestuesit, ambasadorja e re e

Ambasadorja e re e SHBA-së në Rusi, Lynne Tracy, u sulmua nga një turmë njerëzish që brohorisnin slogane kundër SHBA-së ndërkohë që ajo hyri në Ministrinë e Jashtme ruse në Moskë për të paraqitur kredencialet e saj diplomatike. Grupi mbante pankarta të pikturuara me dorë duke kritikuar Uashingtonin, me një shkrim: "Tanket tuaja po vrasin civilë".

Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Ryabkov, i Trejsit se priste që ajo të ndiqte parimin e mosndërhyrjes në punët e brendshme të Rusisë.

Ambasada e SHBA tha: "Ambasadorja Trejsi është e fokusuar në ruajtjen e dialogut midis kryeqyteteve tona në një kohë tensioni të paprecedentë, mbrojtjen e interesave të qytetarëve amerikanë të ndaluar në Rusi dhe mbështetjen e lidhjeve midis popujve amerikanë dhe rusëve".