BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/ Çfarë po paralajmëron Berisha: Brenda 6 muajve tre media...

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e Sokol Halilit pak momente pas aktit të tmerrshëm (FOTO)

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e
x

Bota

Lufta në Ukrainë, Presidenti Zelensky i prerë: Nuk do t’i falim territore Rusisë, ja arsyeja

Lufta në Ukrainë, Presidenti Zelensky i prerë: Nuk do t’i

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky në një intervistë për mediat greke ka deklaruar se nuk janë të gatshëm të falin territore, pasi që rusët nuk do të kënaqeshin edhe me aq.

“Ukrainasit nuk janë të gatshëm t’i japin Rusisë pjesë të territorit të tyre për përfundimin e luftës, sepse Kremlini nuk do të ndalet me kaq dhe do të fillojë një agresion të ri pas dy ose tre vjetësh”, tha ai.

Ai tha në një intervistë për shërbimin publik grek ERT se Ukraina është e gatshme të rivendosë integritetin e saj territorial.

Ai gjithashtu theksoi se Ukraina nuk sakrifikon popullin e saj, por se çdo ukrainas merr vendime për veten e tij.

“Unë nuk kam qenë i gatshëm të sakrifikoj asnjë person. Ne nuk sakrifikojmë njerëz. Është krejtësisht ndryshe, ne zgjedhim nëse jemi gati të sakrifikojmë jetën tonë për vendin, dhe kjo është zgjedhja jonë personale, zgjedhja e çdo qytetari të Ukrainës”, tha Zelensky.

Ndryshe, Rusia kujtojmë se para tetë vjetëve kishte aneksuar territorin ukrainas të Krimesë.