BREAKING NEWS

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon ashpër ‘VATRA’

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon
x
BREAKING NEWS

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori merret në pyetje nga policia

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori
x
BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e objektit të shkatërruar, dyshohet se...

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x

Bota

Lufta në Ukrainë, Putin merr vendimin e papritur, ja çfarë po përpiqet të bëjë

Lufta në Ukrainë, Putin merr vendimin e papritur, ja çfarë

Presidenti rus Vladimir Putin ka njoftuar përgatitjen, për javën e ardhshme, të samitit të parë midis Rusisë dhe vendeve të Azisë Qendrore në histori.

Samiti do të mbahet në Astana me rastin e përvjetorit të marrëdhënieve diplomatike të Moskës me Kazakistanin, Kirgistanin, Taxhikistanin, Turkmenistanin dhe Uzbekistanin, tha presidenti nga një samit në Shën Petersburg me vendet e CIS.

Lëvizja e Putinit vjen pasi Rusia ka pësuar humbje të ndjeshme në luftën në Ukrainë dhe ka humbur terren në rajone që aneksoi një javë më parë.

Ndërkohë sot, aktivistë rusë, ukrainas dhe bjellorus fituan çmimin “Nobel për Paqe” për qëndresën e tyre ndaj luftës dhe përballjen me regjimin përkatësisht në Rusi dhe Bjellorusi.