BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Rusia bombardon Kievin, reagon ashpër Kancelari gjerman

Lufta në Ukrainë/ Rusia bombardon Kievin, reagon ashpër Kancelari

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka reaguar ashpër ndaj sulmit brutal me raketa të Rusisë ndaj Kievi, duke thënë se përforcoi nevojën që liderët e G7 të qëndrojnë së bashku dhe të mbështesin ukrainasit në mbrojtjen e vendit të tyre.

Duke folur pas seancës së parë të një samiti tre-ditor të liderëve të G7, Scholz tha se të gjitha vendet e G7 janë të shqetësuara për krizat me të cilat po përballemi aktualisht.

“Ka rënie të ritmeve të rritjes në disa vende, rritje të inflacionit, mungesë të lëndëve të para dhe ndërprerje të zinxhirëve të furnizimit,” tha ai. “Jam shumë, shumë, shumë i bindur se do të kemi sukses në dërgimin e një sinjali shumë të qartë të unitetit dhe veprimit vendimtar nga ky samit.”