BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Bota

Lufta në Ukrainë, zbardhet përgjimi i ushtarit rus: Do të jem i sëmurë për gjithë jetën, kam parë trupat...

Lufta në Ukrainë, zbardhet përgjimi i ushtarit rus: Do të

Numri i ushtarëve rusë të vdekur dhe të plagosur po shkakton trishtim të madh midis ushtarakëve rusë që ëndërrojnë të kthehen në shtëpi të gjallë, raporton agjencia ukrainase e lajmeve Ukrinform, duke cituar një deklaratë nga Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU), i cili ndau një bisedë me një ushtar rus, nga rajoni i Khersonit.

“Do të jem i sëmurë për gjithë jetën. A e dini sa trupa të pajetë pashë? Pa kokë, pa këmbë, pa trup, pa asgjë, vetëm ashtu, hidhen në arkivolet teneqe. Thjesht i marrin, hedhin pjesë, copa. Nuk do të jem kurrë mirë”, thuhet në njoftimin e SBU.

Në fakt, ushtari rus thuhet se nuk mund ta imagjinojë se si do të jetojë një jetë normale në një qytet të qetë dhe se nëse kthehet, ka në plan të vizitojë kishat dhe manastiret.

SBU vëren se ushtarët rusë kanë një mënyrë të sigurt për të qëndruar gjallë. Gjithçka që duhet të bëjnë është “të telefonojnë në numrin 2402 që funksionon për të gjithë pushtuesit që duan të dorëzohen si të burgosur”.