BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Zbulohet plani për të frenuar ushtrinë ruse, ja çfarë fshihet mes pyjeve në pritje të armikut

Lufta në Ukrainë/ Zbulohet plani për të frenuar

Disa grupe vullnetarësh të fshehur thellë në pyjet lindore të Ukrainës, duke fjetur në gropa prej dheu, të përgatitur dhe të gatshëm për t’u përballur me ushtrinë ruse, në mënyrë që mos ta lejojë të avancojë në pushtimin e Ukrainës.

Maxym është një prej tyre, ai jeton në një kamp të pyllëzuar jo larg Slovyansk, me shokët e tij që përbëjnë mbrojtjen territoriale të Ukrainës. Këta janë ushtarë jo profesionistë, shumica e të cilëve u regjistruan në ditët e para të pushtimit rus në muajin shkurt.

Ai thotë se mendon shpesh për gruan e tij shtatzënë, në shtëpi në Kharkiv, dhe djalin e tyre të pa lindur ende.

“Ne do t’i dëbojmë nga këtu, duhet ta dinë. Ne nuk do qëndrojmë pa bërë asgjë. Është toka jonë dhe ata nuk kanë të drejtë të vijnë këtu”, tha ai.

Jo shumë kohë pas vizitës së CNN, një sulm me raketa plagosi rëndë disa nga ushtarët.

 

Më të lexuarat