BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Zelensky takon ish-futbollistin e Milanit, Schevchenko: Ka një mision të rëndësishëm, t'i tregojë botës...

Lufta në Ukrainë/ Zelensky takon ish-futbollistin e Milanit,

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, me anë të një postimi në ‘Twitter’ ka lajmëruar se ka takuar ish-yllin e Milanit, Andriy Schevchenko.

Futbollisti i njohur aktualisht jeton në Londër.

“Andriy ka fituar besim në arenën ndërkombëtare dhe tani ka një mision të rëndësishëm, t'i tregojë botës për ngjarjet në Ukrainë dhe të përdorë autoritetin e tij për të rritur ndihmën," shkroi Zelensky në Twiter.

"Unë kam përfaqësuar Ukrainën në arenën ndërkombëtare të futbollit për shumë vite, por sot, kur vendi im po vuan nga lufta, prioriteti im nuk është futbolli, por të ndihmoj. Do të bëj gjithçka që është e mundur për të rritur ndërgjegjësimin për nevojat e Ukrainës. dhe për të kontribuar në fitoren tonë”, tha Schevchenko.