BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Zelensky u bën thirrje ushtarëve rusë: Nëse doni të mbijetoni...

Lufta në Ukrainë/ Zelensky u bën thirrje ushtarëve

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka bërë thirrje trupave ruse duke i thënë se ka opsione që të mbijetojnë.

Në një postim në Telegram, ai tha se 55,000 ushtarë rusë kanë vdekur në këtë luftë në gjashtë muaj, megjithëse Rusia ka thënë se shifra është shumë më e ulët.

“Dhjetëra mijëra të tjerë janë të plagosur dhe të gjymtuar. Doni më shumë? Jo? Protestoni. Luftoni përsëri, ikni. Ose dorëzohuni në robërinë ukrainase. Këto janë opsione që ju të mbijetoni”, tha Zelenskyy.

Zelenskyy e përshkroi vendimin e Vladimir Putin për të mobilizuar 300,000 rezervistë si një “pranim të sinqertë se ushtria e tyre e rregullt, e cila është përgatitur për dekada për të marrë nën kontroll një vend të huaj, nuk i rezistoi dhe u shkatërrua”.

“Për shkak të mobilizimit, lufta tani është diçka që ka hyrë në çdo shtëpi ruse. Është pikërisht për faktin e forcës ukrainase që udhëheqja e Rusisë reagon, duke ndryshuar taktika dhe duke u përpjekur të tërheqë edhe më shumë qytetarë dhe burime ruse në luftë.” shtoi ai.

Më të lexuarat