BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Bota

“Lufta po i kthehet kundër”, Biden akuza të rënda ndaj Putinit: Ja çfarë po tenton të bëjë në Ukrainë...

“Lufta po i kthehet kundër”, Biden akuza të rënda

Presidenti amerikan Joe Biden ka reaguar ndaj homologut të tij rus, ku e ka akuzuar se është duke u përpjekur që të “fshijë” kulturën dhe identitetin ukrainas.

Një deklaratë të tillë, Biden e bëri në një fjalim në diplomimin e Akademisë amerikane të Marinës.

Presidenti amerikan është shprehur se Putin është duke u përpjekur që të zhdukë kulturën dhe identitetin e popullit ukrainas.

Pjesë e kritikave të Biden ka qenë edhe shënjestrimi i ndërtesave të spitaleve, shkollave apo edhe ndërtesave të banimit të civilëve, në bombardimet ruse në Ukrainë.

Biden tha gjithashtu se Putini pa dashje është duke shtuar ndikimin e alencës ushtarake të NATO-s në kontinentin europian, referuar faktit që Suedi dhe Finlanda kanë kërkuar të jenë pjesë e aleancës pas nisjes së agresionit rus ndaj Kievit.

Më të lexuarat