BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Bota

Luftë tjetër në horizont? Korea e Veriut lëshoi raketa pa paralajmërim, Japonia ngre alarmin drejt qytetarëve

Luftë tjetër në horizont? Korea e Veriut lëshoi raketa pa

Japonia u ka bërë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm dhe të strehohen për shkak se Korea e Veriut ka lëshuar një raketë balistike pa asnjë paralajmërim ndaj autoriteteve. Mediat e huaja shkruajnë se u bënë rreth pesë vite që nuk kishte ndodhur diçka e tullë.

Por kjo vjen për shkak të një përshkallëzimi të testeve të fundit të armëve nga regjimi i Kim Jong Un.

Kryeministri japonez, Fumio Kishida dënoi ashpër lëshimin dhe i quajti lëshimet e fundit të raketave balistike të Koresë së Veriut një qëndrim i paprecendet.