BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

Lukashenko zbulon prapaskenat: Ukraina na ofron nënshkrimin e një pakti për të mos sulmuar

Lukashenko zbulon prapaskenat: Ukraina na ofron nënshkrimin e një

“Ukraina i ofron Bjellorusisë të nënshkruajë një pakt mos sulmimi, ndërkohë që në të njëjtën kohë trajnon militantët që përbëjnë një kërcënim potencial për sigurinë kombëtare të Bjellorusisë”. Kështu tha dje Presidenti bjellorus, Lukashenko, gjatë një takimit mbi situatën sociale dhe politike dhe krimin në vend. Nuk e di pse u duhet ukrainasve një gjë e tillë. “Nga njëra anë, na kërkojnë të mos luftojmë Ukrainën në asnjë rrethanë, të mos lëvizim forcat tona atje. Ata na ofrojnë të nënshkruajmë një pakt për të mos sulmuar. Nga ana tjetër, gatuajnë këtë përzierje shpërthyese dhe i armatosin militantët. Për çfarë u duhet krijimi i kërcënimeve? Nuk e kam idenë! Kështu që ne duhet të përgjigjemi me vendosmëri. Ne kemi mjaft probleme në perimetrin tonë, si në hapësirën ajrore ashtu edhe në tokë, në kufirin e gjelbër. Kemi mjaft probleme atje. Zoti na ndihmoftë t’i mbajmë të gjitha”, tha Lukashenko. Kievi nuk i komentoi akuzat e Lukashenkos dhe më herët zyrtarët ukrainas paralajmëruan se Rusia mund të nisë sërish një ofensivë në veri të Ukrainës nga Bjellorusia. Kremlini refuzoi të komentojë "për momentin" nëse Lukashenko do të diskutonte ofertën e supozuar me Putinin. Minsku lejoi ushtrinë ruse të përdorte territorin bjellorus për të nisur një pushtim të Ukrainës më 24 shkurt të vitit të kaluar. Megjithatë, ushtarët bjellorusë nuk po marrin pjesë në luftë për momentin, por trajnimi i përbashkët ushtarak i trupave bjelloruse me forcat ruse të stacionuara në Bjellorusi është intensifikuar. Lukashenko akuzoi gjithashtu Ukrainën të martën se strehon militantë në territorin e saj, të cilët mund të merrnin pjesë në një plan të supozuar afatgjatë perëndimor për të destabilizuar Bjellorusinë. "Unë nuk e di pse ukrainasve u duhet kjo," tha Lukashenko.