BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

“Lunatik i çmendur”, liderët Perëndimorë shpërthejnë ndaj Putinit: Nëse do të ishte grua...

“Lunatik i çmendur”, liderët Perëndimorë

Liderët Perëndimorë kanë shpërthyer ndaj Presidentit rus, Vladimir Putin, duke e quajtuar si lunatik, “mashkull toksik dhe me sindromën e inferioritetit.

Në Samitin e NATO-s në Madrid, kryeministri britanik Boris Johnson, tha se lideri rus ishte një i çmendur dhe një person me një maskilitet toksik. Sipas tij, nëse Putin do të ishte femër, agresioni ndaj Ukrainës nuk do të kishte nisur.

“Nëse Putini do të ishte një grua, që padyshim nuk është, por nëse do të ishte, unë me të vërtetë nuk mendoj se do ta niste këtë luftë të çmendur, të dhunshme dhe macho-iste siç e ka nisur.

Nëse doni një shembull të përsosur të maskuitetit toksik, kjo është ajo që ai po bën në Ukrainë”, tha Johnson për median gjermane ZDF.

Ai shtoi se më shumë gra duhet të jenë në pushtet në mënyrë që të tilla gjëra të mos përsëriten.

Ndërkohë, Sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Ëallace tha se presidenti rus vuante nga “sindroma e njeriut të vogël”.

“Unë sigurisht mendoj se pikëpamja e Putinit për veten dhe botën është e një njeriu me ‘sindromën e njeriut të vogël’. Rrallë dëgjojmë për sindromën e njeriut të vogël tek gratë. Gjithmonë kjo ndodhe për gjininë mashkullore. Ndërsa Putin është maksimumi i përjetimit të kësaj sindrome”, tha Ëallace sot për LBC.

Etiketimet për Putinin erdhën pas talljes që iu bë fotove të liderit rus në samitin e G7, ku ai shfaqej plot muskuj mbi një kalë dhe pa bluzë.

Në një tubim në Gjermani, Johnson, Justin Trudeau dhe Ursula von der Leyen e BE-së u dëgjuan duke bërë shaka se ata duhet të bënin “kalëronin të zhveshur nga mesi e lart” për të treguar se ishin “më të ashpër” se Putini.

 

Më të lexuarat