Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maduro: Trump kërkon të më vrasë

Postuar: 12/10/2018 - 15:55

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro akuzoi sot administratën e Presidentit amerikan Donald Trump se po përpiqej që ta vriste.
 
Por, këtë akuzë të rëndë opozita e Venezuelës nuk e merr për bazë, duke thënë se Maduro i bën shpesh këto akuza për të hequr vëmendjen nga paaftësia e tij.
 
Rreth 2 milionë venezuelianë janë larguar nga vendi i tyre që nga viti 2015, nga mungesa e mjekësisë, inflacionit në rritje dhe krimeve. Uashingtoni ka vendosur sanksione ndaj Venezuelës, duke denoncuar Maduron si një diktator i cili ka anuluar të drejtat e njeriut dhe ka sjellë shkatërrimin ekonomik.
 
Shtëpia e Bardhë akuzoi qeverinë e Maduros të mërkurën për përfshirjen në vdekjen e një politikani të burgosur venezuelian, të cilin autoritetet thonë se vrau veten, por që partitë e opozitës thanë se u vra. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Salvini, kandidat i populistëve evropianë për të zëvendësuar Juncker

Postuar: 18/10/2018 - 18:25

Në një intervistë të dhënë sot për të përditshmen italiane "La Repubblica", Matteo Salvini pohon se fronti sovranist populist evropian i ka propozuar të jetë kandidati i tyre për postin e kryetarit të ri t
Jamal Khashoggi/ Grupet e të drejtave kërkojnë hetim të OKB mbi zhdukjen e gazetarit

Postuar: 18/10/2018 - 18:07

Katër organizata të të drejtave të njeriut dhe të shtypit nga BE dhe SHBA kanë kërkuar sot heti

Postuar: 18/10/2018 - 18:00

Nga Italia në Kanada, femrat që jua sjellim më poshtë, kanë punuar në nivele të ndryshme, qoftë n

Libri i ri: Melania Trump u martua me Donald se donte një figurë atërore

Postuar: 18/10/2018 - 17:51

Një libër i ri shokues në SHBA mbi jetën dhe femrat e presidentit, thotë se MELANIA është martu

Postuar: 18/10/2018 - 17:46

Kamerat e sigurisë kanë treguar momentin e tmerrshëm kur një grua qëllon brutalisht me thikë një

Brexit, SHBA kërcënon bankat e BE për shërbimet financiare

Postuar: 18/10/2018 - 17:37

SHBA ka kërcënuar sot bankat evropiane me përjashtim nga bursat amerikane nëse nuk pranojnë të
Vrasja e Khashoggi/ Sekretari britanik tërhiqet nga samiti saudit

Postuar: 18/10/2018 - 17:02

Sekretari britanik për Tregti Ndërkombëtare, Liam Fox ka anuluar pjesëmarrjen e tij në një konf