BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

Makina bie në lumë, si i shpëtoi 16-vjeçari hero tre vajza dhe një polic nga mbytja

Makina bie në lumë, si i shpëtoi 16-vjeçari hero tre vajza

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një makinë ka rëndë në lumë.

Një adoleshent në Mississippi është vlerësuar si një hero për shpëtimin e jetës së tre vajzave dhe një oficeri policie pasi një makinë u zhyt në një lumë pranë Pascagoula në shtetin jugor të SHBA.

Corion Evans, 16 vjeç, i tha stacionit televiziv lokal ËLOX se ai pa makinën me tre vajza adoleshente brenda duke hyrë në lumë.

“Ata vozitën drejt e nën ujë.  Vetëm një pjesë e vogël e makinës ishte ende mbi ujë, “i tha ai stacionit .

Evans dhe një mik më pas u hodhën vetë në lumë dhe i ndihmuan vajzat të dilnin nga makina e fundosur dhe të ngjiteshin në çatinë e saj. “Nuk mund të lejoj asnjë nga këta njerëz të vdesë. Ata duhet të dalin nga uji”, tha ai.

Një oficer i policisë lokale, Gary Mercer, gjithashtu notoi për të ndihmuar vajzat e goditura, por më pas u fut në telashe vetë. Kështu që Evans e shpëtoi edhe atë.

“Unë shoh oficerin e policisë. Ai po mbytet. Ai po shkon nën ujë, po mbytet, duke thënë: “Ndihmë!” Pra, shkova atje. Shkova dhe e kapa oficerin e policisë dhe më pëlqen ta kthej me not derisa të ndihem se mund të eci”, tha Evans.

Shefi i policisë lokale, Brandon Ashley, në një deklaratë tha: Departamenti i policisë dhe unë përgëzojmë guximin dhe vetëmohimin e z. Evans që ai shfaqi duke rrezikuar sigurinë e tij për të ndihmuar njerëzit në rrezik.