BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Bota

“Mami! Mami!”/ Policia vret 29-vjeçarin, publikohen pamjet e tmerrshme (VIDEO)

“Mami! Mami!”/ Policia vret 29-vjeçarin, publikohen pamjet e

Departamenti i Policisë së Memphisit ka publikuar pamjet tronditëse të kamerës së trupit të oficerëve të policisë, të cilët rrahin për vdekje një 29-vjeçar me mgjyrë të identifikuar si Tire Nichols .

Videoja tregon 29-vjeçarin, duke qarë dhe duke kërkuar nënën teksa qëllohet brutalisht nga 5 oficerë policie vetëm 80 metra larg banesës së tij.

‘Mami! Mami!’-  bërtet viktima, ndërkohë që oficerët i hedhin spraj me piper në fytyrë, dhe e godasin me shkelma dhe shkop metalik.

9-goditje të cilat rezultuan fatale për të riun, i cili nuk mundi dot të mbijetojë edha pas dërgimit në spital dhe ndihmës së mjekësve.

Të pesë oficerët e përfshirë në ngjarje u përballën me akuza për vrasje të shkallës së dytë, me prokurorin e qarkut që tha se megjithëse ata luajtën role të ndryshme, “ata janë të gjithë përgjegjës”.

Protestat kanë përfshirë mbarë Shtetet e Bashkuara lidhur me vrasjen duke rikthyer në kujtesë rastin e George Floyd.