Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Manipuloi diplomën master, ministrja jep dorëheqjen

Postuar: 12/09/2018 - 09:23

Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi dje në darkë dorëheqjen, pas publikimeve në media për manipulimin e notave për marrjen e një diplome master.

 
‘’I komunikova kryeministrin dorëheqjen time’’, njoftoi për shtypin ministrja Carmen Monton, rasti i dytë i një dorëheqje të bujshme në qeverinë e re socialiste, e formuar më pak se katër muaj më parë.
Manipulimi i diplomës master detyron ministren e Spanjes të japë dorëheqjen

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/04/2019 - 18:56

Një stuhi e fuqishme rëre nga Saharaja do të prekë gadishullin e Ballkanit dhe pjesën më të madhe të Evropës.

Postuar: 23/04/2019 - 18:30

Pas zjarrit, vjen shiu, një tjetër kërcënim për simbolin ikonë të Parisit.

Postuar: 23/04/2019 - 15:45

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka pranuar sot problemet me aleatët e 5-Yje, duke t

Postuar: 23/04/2019 - 15:27

I ashtuquajturi Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në Shri Lanka sot, duke

Postuar: 23/04/2019 - 10:20

Qeveria gjermane dëshiron të ndryshojë ligjin për azil.

Postuar: 23/04/2019 - 09:44

Serbia do dhurojë 1 milionë euro për të ndihmuar në rindërtimin e katedrales së Notre Dame.

Postuar: 23/04/2019 - 09:03

Rrënojat e një anijeje australiane të fundosur nga një nëndetëse japoneze në Luftën e Dytë Botëro