BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Bota

Manovrat e rrezikshme në Tajvan, Shtëpia e Bardhë bën lëvizjen urgjente

Manovrat e rrezikshme në Tajvan, Shtëpia e Bardhë bën

Shtëpia e Bardhë thirri ambasadorin kinez dhe dënpoi përshkallëzimin e veprimeve të Pekinit kundër Tajvanit duke përsëritur se Shtetet e Bashkuara nuk duan një krizë në rajon. Kjo lëvizje erdhi pas vizitës në ishull nga kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi, që përshkallëzoi fuqishëm tensionet në ngushticën e Tajvanit këtë javë.

“Pas veprimeve të Kinës gjatë natës, ne thirrëm ambasadorin [e Republikës Popullore të Kinës] Qin Gang në Shtëpinë e Bardhë për t’i treguar atij për veprimet provokuese të Republikës Popullore të Kinës” tha zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare John Kirby në një deklaratë të dhënë për Ëashington Post.