BREAKING NEWS

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm për COVID-19: Kostoja mund të bëhet marramendëse!

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës
x

Bota

Marina amerikane nxjerr në lundrim anijen spital, për të përballuar pacientët jo Covid

Marina amerikane nxjerr në lundrim anijen spital, për të

Stafi ushtarak dhe mjekësor në bordin e anijes spitalore të Marinës amerikane, 'Mëshira', po bën përgatitjet për të marrë rreth 1000 pacientë jo me koronavirus, ndërsa pritet të zbarkojë në Los Angeles.

Ish-naftëmbajtësja do të ndihmojë me shtretër në zonën e Los Anxhelosit, për të liruar vend në spitale për trajtimin e pacientëve që janë të infektuar me virusin vdekjeprurës.

Më shumë se 800 profesionistë mjekësorë janë në bordin e "Mëshirës|, për të ofruar shërbime mjekësore dhe kirurgjikale që pacientët normalisht do të kishin marrë në spitale, të cilat tani po arrijnë maksimumin e tyre me njerëzit që shohin trajtimin dhe testimin e infeksionit.