BREAKING NEWS

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është gruaja, nënë e tre fëmijëve që u vra sot me levë nga bashkëshorti

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është
x

Bota

Marina ruse shoqëron nga afër luftanijen amerikane në Detin e Zi

Marina ruse shoqëron nga afër luftanijen amerikane në Detin e Zi
Një ditë më parë flota ruse e detit të Zi iu afrua duke shoqëruar nga afër anijen ushtarake amerikane të transportit USNS Yuma, e cila hyri në detin e Zi reth orës 17:30, njoftonin autoritetet ruse të mbrojtjes.
 
“Forcat tona në Detin e Zi po ndjekin vazhdimisht anijen amerikane”, thuhej në një deklaratë. 
 
Në verë Yuma ka sjellë një batalion marinsash amerikanë në Odessa të Ukrainës, për manovrat Sea Breeze 2019, të cilat raportohet se janë zhvendosur drejt Gjeorgjisë.
 
USNS Yuma ështrë e gjatë 103 dhe e gjerë 28.5 m, mund të zhvendosë 2,400 tons, përfshi edhe tanke.
 
Masa e zhytjes së trupit të saj është 4 metra, çka e ben të aftë të operojë në ujëra të cekëta. Anija ka një pamje të veçantë, është ndërtuar me aliazh alumini dhe nuk është e lyer.