BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

Marrëveshja Kosovë-Serbi e firmosur në zyrën e Trump, Grenell bën deklaratën e fortë: Biden s’do të përfshihet, Ballkani meriton një president që të mendojë për ta

Marrëveshja Kosovë-Serbi e firmosur në zyrën e Trump,

Ish-i dërguari i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, një vit pas nënshkrimit të marrëveshjes së Washingtonit tha se qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që u kushton vëmendje atyre.

Në një mesazh të shpërndarë në rrjetet sociale ai u shpreh se presidenti aktual i SHBA-ve, Joe Biden nuk shfaq asnjë lloj interesi ndaj rajonit të Ballkanit aq më tepër Kosovës.

‘Kur Presidenti Trump ishte në detyrë, ai bëri përpjekje të mëdha në riparimin e marrëdhënieve midis vendeve ku bashkëpunimi më parë dukej i pamundur. Marrëveshja ekonomike e Kosovës dhe Serbisë ishte novatore. Këshilltari i Lartë i ACLJ për Sigurinë Kombëtare dhe Politikën e Jashtme Ric Grenell, i cili shërbeu si i dërguar presidencial në të dy vendet, e pa këtë marrëveshje të paparë të ndodhte në dorën e parë. Fatkeqësisht, Administrata e Biden ka neglizhuar të ndërtojë mbi kornizën që krijoi Presidenti Trump.‘- tha ai në videomesazh.

Më të lexuarat