Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Bota

Marrëveshja Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, reagon Donald Trump: Është vërtetë ditë historike, është dashur guxim i jashtëzakonshëm nga...

Marrëveshja Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë,

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar për marrëveshjen historike mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

Donald Tump deklraron: Është dashur guxim i jashtëzakonshëm nga presidenti i Serbisë, Vuçiq dhe kryeministri i Kosovës, Hoti për të nisur këto bisedime dhe për të ardhur në Ëashington për ta finalizuar këtë angazhim. Duke vepruar kështu, ata i kanë bërë vendet e tyre, Ballkanin dhe botën më të sigurt. Është vërtetë ditë historike. Kosova dhe Serbia janë pajtuar për normalizim ekonomik.

Më të lexuarat