Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marshimi i Unitetit, Flamuri shqiptar valëvitet mes Parisit

Marshimi i Unitetit, Flamuri shqiptar valëvitet mes Parisit

Postuar: 11/01/2015 - 19:41

Gjatë marshimit të sotëm në sheshin "Republika" të Parisit janë valëvitur shumë flamuj, mes të cilëve ka qenë edhe ai shqiptar.
 
Mediat ndërkombëtare kanë publikuar foto, që tregojnë nga afër valëvitjen e flamurit kuq e zi në shenjë solidarizimi.
 
Shqipëria dha një mesazh të fortë të harmonisë fetare në mbarë botën.
 
Katër përfaqësuesit e besimeve fetare të vendit tonë kaluan së bashku në Marshimin e Unitetit, në shenjë solidarizimi dhe kundërshtimi ndaj atentateve terroriste. 
 
 
 
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.