Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Masakër në lokal/ 13 të vdekur, shumë të plagosur

Postuar: 08/11/2018 - 12:31

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në një lokal në Kaliforni.

Trembëdhjetë vetë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një bar që organizonte një event për studentët në Kaliforni. Mes viktimave është edhe një sherif i zonës.

Ngjarja ka ndodhur 40 milje në veriperëndim të Los Anxhelosit . Një person nisi të qëllonte me armë mes një turme prej 200 njerëzish.

I dyshuari, i veshur me një xhaketë të zezë dhe maskë me të cilën mbulonte fytyrën e tij, u vra nga policia.

"Është një skenë e tmerrshme, ka gjak kudo”, tha një zyrtar lokal.

Ende nuk dihen motivet e këtij krimi makabër.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 22:18

Presidenti amerikan Donald Trump duket se po shfaq shqetësimin e tij lidhur me një rival të mundshëm që mund ta pengojë atë në rimarrjen e një mandati të dytë për Shtëpinë e Bardhë.

Postuar: 21/05/2019 - 18:06

Kryeministrja britanike, Theresa May ka folur sot për marrëveshjen e re të ‘Brexit’.

Postuar: 21/05/2019 - 16:54

Zv/Kryeministri i Italisë Matteo Salvini është kërcënuar me jetë.

Postuar: 21/05/2019 - 16:05

Një balenë 7-vjeçare u gjet e ngordhur në një plazh në Cefalu, Sicili dhe stomaku i saj ishte i m

Postuar: 21/05/2019 - 15:40

Gjatë mesditës së sotme është shënuar një incident i ngjashëm me protestat e zhvilluara në vendin

Postuar: 21/05/2019 - 15:28

Shirat e rënda në Gjermani kanë shkaktuar përmbytje të shumta, veçanërisht në jug të vendit, du

Postuar: 21/05/2019 - 10:28

Kryeministri ukrainas Volodimir Hroysman ka njoftuar vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen.