BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Rajoni

Masakra me 10 të vrarë në Mal të Zi, del autopsia e autorit, ja me sa plumba u ekzekutua

Masakra me 10 të vrarë në Mal të Zi, del autopsia e autorit,

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me tragjedinë e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Mal të zi ku u vranë 10 persona.

Vuk Boriloviç, autori i masakrës së mbrëmshme me 10 viktima në Mal të Zi është goditur nga të paktën 5 plumba. Ky ishte rezultati i autopsisë së kryer nga mjekët.

Sipas medies malazeze Vijesti, autopsia tregoi se 34-vjeçari kishte të paktën pesë plagë në trup dhe ekspertët e balistikës dhe patologët do të japin vlerësimin se me cilat armë është qëlluar Boriloviq dhe cilat plagë kanë qenë fatale, raporton abcneës.al.

Boriloviqi dje në qendër të Cetinjes vrau dhjetë bashkëqytetarë, mes të cilëve dy fëmijë të mitur dhe plagosi gjashtë prej tyre.

Boriloviç kishte leje për armën të cilën e përdori për të vrarë fqinjët pasi ishte gjuetar.

Gjatë dramës së përgjakshme, Boriloviç vrau Natashën dhe dy fëmijët e saj të mitur, të cilët ishin qiramarrësit e tij dhe pas tyre, doli në rrugë duke varë edhe 7 persona të tjerë.

Ai gjithashtu qëlloi shërbimet e urgjencës mjekësore dhe policët.

Sipas autoriteteve, gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, ai është qëlluar për vdekje nga një bashkëqytetar i tij.

Më parë, Boriloviç refuzoi të dorëzohej tek autoritetet e zbatimit të ligjit, edhe pse ishte i rrethuar.

Më të lexuarat