Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Masakra në Francë, Al Kaeda falenderon terroristët: Morët hakun e profetit

Masakra në Francë, Al Kaeda falenderon terroristët: Morët hakun e profetit

Postuar: 08/01/2015 - 18:10

Grupi terrorist Al Kaeda ka falenderuar terroristët që vranë 12 persona në revistën e njohur franceze, "Charlie Hebdo", ku mbetën të plagosur dhe shumë të tjerë.
 
“Falenderojmë ata që morën hakun e Profetit”, është mesazhi i grupit terrorist Al Kaeda, pas masakrës së një dite më parë në gazetën satirike. Me një “x” të kuq mbi fytyrën e Charb, drejtorit të vrarë të gazetës satirike, grupi terrorist Al Kaeda ka ripublikuar në web, listën e zezë apo të të kërkuarve të tjerë.
 
Manifesti i ri i publikuar në internet citon frazën “Pluhuri nuk do të qetësohet kurrë”.
 
Në shënjestër të Al Kaedës është vënë Kurt Westergaard, një karikaturist Danez, Geert Wilders, politikan holandez, Salman Rushdie, etj.
 
Ndërkaq, mediat franceze raportojnë se është dorëzuar njëri nga tre të dyshuarit e masakrës në gazetën satirike “Charlie Hebdo”, 18-vjeçari Hamyd Mourad, ndërsa janë lokalizuar dhe rrethuar dy atentatorët kryesor. Deri më tani asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përsipër sulmin.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P