Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Masakra në Paris, "Charlie Hebdo" në faqet e para të gazetave botërore (FOTO-LAJM)

Masakra në Paris, "Charlie Hebdo" në faqet e para të gazetave botërore (FOTO-LAJM)

Postuar: 08/01/2015 - 12:10

Ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në kryeqytetin Francez ka shokuar të gjitha mediat botërore.
 
Këto të fundit kanë raportuar ngjarjen hap pas hapi, duke treguar çdo detaj.
 
 
Gazeta "Sot" më poshtë po radhit disa media që janë hapur me "Charlie Hebdo" ditën e sotme.
 
 
The National: Bota qëndron krah Francës
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
Herald Sun: Sulme terroriste në Paris
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
La Repubblica: Xhihadi, masakër në gazetë
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
Liberation: Ne jemi të gjithë Charlie
 
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
The Indipendent: Charrlie Hebdo
 
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
Mirror: Terror dhe gjakderdhje në Paris
 
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
Le telegrame: Vrasës
 
Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo
 
 

The Times: Sulmohet liria

 

Parigi, strage Hebdo: le prime pagine dei giornali di tutto il mondo

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.