BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

Masakrimi me thikë i deputetit anglez që tronditi botën, Boris Johnson bën lëvizjen e rëndësishme 

Masakrimi me thikë i deputetit anglez që tronditi botën, Boris

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson vizitoi të shtunën pasdite kishën ku një ditë më parë u vra ligjvënësi David Amess i cili u godit me thikë gjatë takimit me disa qytetarë.

Vrasja e një dite më parë ka tronditur vendin, ndërsa po bëhet thirrje për rishikim të masave të sigurisë për deputetët gjatë takimeve elektorale.

Amess, 69 vjeç dhe anëtar i Partisë Konservatore në pushtet të Johnson, vdiq pasi u godit me thikë disa herë rreth mesditës të së premtes në Kishën Metodiste Belfairs në Leigh-on-Sea, Angli. Autori i dyshuar është shtetas britanik 25-vjeçar i identifikuar si Ali Harbi Ali.