BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

Mbërrin stuhia tropikale, ja shtete që do prekin, flasin Meteorologët nga Shërbimi Kombëtar i Motit

Mbërrin stuhia tropikale, ja shtete që do prekin, flasin

Zjarrfikësit që prej ditësh po luftojnë flakët në Kaliforni po përgatiten të ndërhyjnë në orët e ardhshme për rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet e shkaktuara nga një stuhi që po afrohet.
Këtë e kanë raportuar mediat amerikane.

Ndërkohë që numërohen dëmet dhe viktimat nga zjarret Fiarview dhe Mosquito, stuhia tropikale Kay, e cila mbërriti në Meksikë të enjten pas një uragani, po lëviz drejt Kalifornisë dhe Arizonës.

Meteorologët nga Shërbimi Kombëtar i Motit thanë se deri në 18 cm shi mund të bien në zonën përreth zjarrit Fairview, duke krijuar rrezikun e përmbytjeve të shpejta dhe rrëshqitjeve të baltës në zonat ku toka e djegur nuk mund të thithë rrebeshin e papritur.