BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

Mbi 10 mijë qytetarë mblidhen para Kuvendit Kombëtar në mbështetje të qeverisë bullgare: Duam që lufta kundër korruspionit të vazhdojë

Mbi 10 mijë qytetarë mblidhen para Kuvendit Kombëtar në

Më shumë se 10,000 qytetarë janë mbledhur para parlamentit bullgar për të mbështetur qeverinë.

“Bullgaria është sot në një udhëkryq dhe varet nga ne se cilën rrugë do të ndjekim. Ne do të zgjedhim demokracinë apo autoritarizmin, lirinë apo bindjen, guximin apo frikën. Ne duam të jetojmë në një shtet ligjor. Ne duam Lufta kundër korrupsionit të vazhdojë. transparenca, pavarësia politike dhe ekonomike”, thanë organizatorët e protestës.

“Ne nuk duam zgjedhje të reja! Ne nuk duam GERB dhe MRF në pushtet!” thanë protestuesit.

19:40 – Kryetari i larguar i Kuvendit Popullor Nikolla Minçev doli para demonstruesve dhe u prit me duartrokitje.

19:10 – Kabineti i Petkovit ra. Pikërisht në orën 19:10 deputetët votuan votën e mosbesimit të GERB-UDF, e cila përfundoi me 123 vota “pro” (GERB-UDF, MRF, ITN dhe “Vazrazhdane”), 116 “kundër” (PP, BSP. ), DB, si dhe gjashtë secesionistët nga ITN dhe 1 nga MRF) dhe 0 “abstenuan”.

 

Më të lexuarat