BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

Mbi 37 mijë infektime të reja dhe 699 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Mbi 37 mijë infektime të reja dhe 699 viktima në 24 orët e

699 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë regjistruar 37,242 infektime të reja.

Sipas autoriteteve italiane, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 238,077 tamponë, ndërsa kanë fituar betejën me virusin 21,035 pacientë.

Nga nisja e pandemisë, Italia regjistron 1,345,767 të prekur nga Covid-19, 777,176 ende aktivë dhe 48,569.