BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x

Bota

“Mbretëresha do të vritej për Krishtlindje me hark dhe shtizë”, 20-vjeçari akuzohet për shkelje tradhtie

“Mbretëresha do të vritej për Krishtlindje me hark dhe

Një 20-vjeçar është akuzuar për një shkelje të tradhtisë dhe kërcënime për të vrarë Mbretëreshën, pasi u arrestua në Kështjellën Ëindsor me një hark në ditën e Krishtlindjeve të vitit të kaluar.

Jasëant Singh Chail, nga Southampton, u akuzua gjithashtu për posedim të një arme fyese. Menjëherë pas arrestimit të tij, Chail u nda nën Ligjin e Shëndetit Mendor.

Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës konfirmoi vendimin për të ngritur akuza pas një hetimi nga njësia kundër terrorizmit e policisë Metropolitane.

Ai është aktualisht në paraburgim dhe do të paraqitet në gjykatën e magjistraturës Ëestminster më 17 gusht.

Vepra e tradhtisë u soll sipas Aktit të Tradhëtisë së vitit 1842, i cili thotë se është një vepër penale të sulmosh Mbretëreshën, ose të kesh një armë zjarri ose armë fyese në praninë e saj me qëllim për ta plagosur ose alarmuar atë.

Në kohën e arrestimit të Chail në Kështjellën Ëindsor vitin e kaluar, Mbretëresha po festonte Krishtlindjet në rezidencën mbretërore me Princin Charles dhe gruan e tij, Camilla.

Nick Price, kreu i divizionit të posaçëm të krimit dhe kundër terrorizmit të CPS-së, tha: "CPS ka autorizuar policinë metropolitane të akuzojë Jasëant Singh Chail për shkelje pasi ai u arrestua në territorin e Kështjellës Ëindsor më 25 dhjetor 2021 duke mbajtur një hark. .

“CPS u kujton të gjithë të interesuarve se procedimet penale kundër Çailit janë aktive dhe se ai ka të drejtën për një gjykim të drejtë.”