BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Bota

Mbyllen hetimet, e pëson keq kryeministri britanik dhe gruaja e tij, ja për çfarë akuzohen

Mbyllen hetimet, e pëson keq kryeministri britanik dhe gruaja e tij, ja

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe gruaja e tij Carrie Symond janë gjobitur nga policia për shkeljen e rregullave ndaj Covidit.

Policia britanike ka përfunduar hetimin dhe për 81 personave të tjerë për shkeljen e rregullave ndaj Covidit, duke vendosur 126 gjoba.

Sipas Skynews, hetimi mbi atë që u konsiderua skandal para dy vitesh dhe ka zgjatur gati katër muaj, ka rezultuar tashmë në gjobitjen e Boris Johnson, gruas së tij Carrie dhe kancelarit Rishi.

Downing Street tha pas përfundimit të hetimit se kryeministrit i ishte thënë se nuk do të kishte asnjë veprim të mëtejshëm kundër tij.

"Kryeministri padyshim kërkoi falje për incidentin e tortës së ditëlindjes. Shpresoj se tani mund të vazhdojmë të merremi me disa nga çështjet e mëdha me të cilat përballet vendi."-tha ministri i policisë Kit Malthouse.

Sipas hetimeve policia ka lëshuar gjobat në lidhje me ngjarjet në tetë data nga maji 2020 deri në prill 2021. Policia tha se një ekip prej 12 detektivësh kishte shqyrtuar 345 dokumente, duke përfshirë email, regjistrat e hyrjeve, shënimet e ditarit dhe deklaratat e dëshmitarëve, 510 fotografi dhe imazhe CCTV dhe 204 pyetësorë në atë që ata e përshkruan si një hetim "të kujdesshëm dhe të plotë".

Gjobat lidhen me ngjarjet në: 20 maj 2020, 18 qershor 2020, 19 qershor 2020, 13 nëntor 2020, 17 dhjetor 2020, 18 dhjetor 2020, 14 janar 2021 dhe 16 prill 2021.

 

Më të lexuarat