BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Bota

“Më falni, ishte një gabim”/ Çfarë ndodhi? Kryeministri britanik Sunak kërkon falje

“Më falni, ishte një gabim”/ Çfarë ndodhi?

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka kërkuar falje për gabimin e tij pasi u pa në një makinë pa vendosur rripin e sigurimit për të filmuar një video të shkurtër për mediat sociale, tha sot një zëdhënës i Downing Street.

Videoja, në të cilën Sunak flet për raundin e fundit të financimit të qeverisë që synon përmirësimin e komuniteteve në të gjithë vendin, u shpërnda gjerësisht në mediat sociale ndërsa kryeministri britanik iu drejtua kamerës nga pjesa e pasme e një makine pa vendosur rripin e sigurimit.

“Ishte një gabim i shkurtër. Kryeministri hoqi rripin e sigurimit për të filmuar një video të shkurtër ”, u tha gazetarëve një zëdhënës i Downing Street. “Ai e pranon plotësisht se ishte një gabim dhe kërkon falje”.

Në Britani, një person mund të gjobitet deri në 500 £ për mosvendosjen e rripit të sigurimit, përveç nëse ka një përjashtim.

I pyetur nëse Sunak kishte ndonjë përjashtim gjatë hipjes në një makinë qeveritare, zëdhënësi u tha gazetarëve: “Ishte një gabim dhe ai kërkoi falje.”