BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x
BREAKING NEWS

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para maternitetit? Gjinekologu zbulon të vërtetën

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para
x

Bota

Me syze në 70 vjetorin e lindjes, Vladimir Putin bën ironinë 'therëse' drejt Perëndimit

Me syze në 70 vjetorin e lindjes, Vladimir Putin bën ironinë

Presidenti rus Vladimir Putin feston sot 70 vjetorin e lindjes. Kjo ditë e rëndësishme për të, e gjen kreun e Kremlinit të izoluar nga bota perëndimore për shkak të luftës në Ukrainë, të cilën ai e nisi në shkurt dhe e quajti “operacion special ushtarak”.

Ministria e Jashtme e Rusisë ka ndarë sot një foto të presidentit me syze dhe një fjalë të tij, një ironi goditëse për Perëndimin. Putin thotë se hegjemonia e tyre ka rënë, pavarësisht se duan të ruajnë një sistem “neo-kolonial”.

“Perëndimi është gati të kalojë çdo vijë për të ruajtur sistemin neo-kolonial. Ata nuk u shkon mendja për të drejtat e miliarda njerëzve. Ne po luftojmë për një rrugë të drejtë dhe të lirë. Rënia e hegjemonisë perëndimore është e pakthyeshme”, thuhet shënimin e presidentit rus.