BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x
BREAKING NEWS

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë, dërgon trupa ushtarake në Kosovë

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë,
x

Bota

Media britanike plas "bombën": Mbreti Charles i kërkon Princit Andrew të largohet nga Pallati Buckingham

Media britanike plas "bombën": Mbreti Charles i kërkon

Mbretëresha Elizabeth i kishte hequr djalit të saj Princit Andrew titujt ushtarakë dhe privilegjet mbretërore pas përfshirjes së tij në skandalin Epstein dhe padisë së ngritur kundër tij për abuzim seksual me një vajzë të mitur, por ajo nuk e kishte ndaluar atë nga ngjarjet familjare.

Andrew, i cili ishte shumë i afërt me nënën e tij dhe ishte ai që e kishte shoqëruar në ceremoninë përkujtimore të Princit Philip, mbajti apartamentin e tij në Pallatin Buckingham, të cilin e mbajti edhe pasi pushoi së qeni anëtar i familjes mbretërore. Sipas raportimeve, e vetmja gjë që kishte mbyllur ishte zyra e tij.

Sipas një artikulli të ri në gazetën The Sun, pavarësisht se Mbreti Charles mund t’i kthejë titujt e tij pas kurorëzimit, ai ka vendosur ta dëbojë atë nga Pallati. “Mbreti e ka bërë të qartë se Pallati Buckingham nuk është vend për Princin Andrew”, raporton gazeta britanike, duke shtuar se “në fillim ai mbylli zyrën e tij vitin e kaluar dhe tani apartamentin e tij”. Sigurisht, Andrew nuk jetonte përgjithmonë në Pallat, por në shtëpinë ku jeton ish-bashkëshortja e tij Sarah Ferguson, shtëpiza mbretërore në Windsor Park që i përkiste mbretëreshës Elizabeth. Pas dëbimit të tij nga Pallati, ai u lejua të qëndronte në Pallatin St.James ku jeton vajza e tij Princesha Beatrice.

Andrew filloi të jetonte në Pallatin në vitet ’80 , ku, sipas raportimeve, ai ishte shumë i rreptë me stafin pasi u kërkonte atyre të rregullonin koleksionin e tij të arushave pelushi çdo ditë. “Andrew i pëlqente të kishte një suitë në Buckingham, ku ai shpesh qëndronte si beqar pas divorcit nga Sarah Ferguson. Ai solli disa gra në shtëpinë e tij, madje edhe modelen Caprice. Një shtëpi në St. Pallati nuk është aq tërheqës për një beqar”, thuhet në raport./abcnews.al