BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x
BREAKING NEWS

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të shtrenjtë 17-vjeçarit në Lezhë? “Po e them për herë të parë”/ Eksperti zbardh detajet tronditëse: Një e ngjashme vrau bankierin Artan Santo

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të
x

Bota

Mediat amerikane jehonë/ Situata e tensionuar në Ukrainë mund të çojnë në lëvizje ekstreme edhe nga SHBA. Zbulohet plani emergjent që po planifikon administrata e Biden

Mediat amerikane jehonë/ Situata e tensionuar në Ukrainë mund

Mediat amerikane shkruajnë sot se administrata e Biden po harton plane emergjente për të evakuuar amerikanët nga Ukraina, nëse Rusia fillon një pushtim.

Raporti i CNN, i cili citoi burime, doli pak përpara se Presidenti Biden të mbante një telefonatë virtuale me presidentin rus Vladimir Putin për të diskutuar mbi grumbullimin masiv të trupave të Moskës përgjatë kufirit ukrainas.

Planifikimi thuhet se udhëhiqet nga Pentagoni, i cili ka parashtruar disa skenarë të ndryshëm evakuimi – duke përfshirë një në të cilin punonjësit jothelbësorë të qeverisë amerikane hiqen dhe një plan më të madh në të cilin të gjithë amerikanët largohen.

Raporti vuri në dukje se nuk kishte nevojë që amerikanët të largoheshin nga Ukraina në këtë periudhë. Aeroportet ndërkombëtare të vendit janë ende duke funksionuar dhe kufijtë tokësorë me fqinjët e tjerë mbeten të hapur. Departamenti i Shtetit do të bënte thirrjen përfundimtare nëse evakuimet janë të nevojshme.

Më të lexuarat