Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mediat serbe e përjetojnë keq shkarkimin e Bolton nga Donald Trump

Postuar: 10/09/2019 - 19:50

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar John R. Bolton, këshilltarin e tij të tretë për siguri nacionale, pas shumë mospajtimeve që kishin pasur, në veçanti për shkak të politikave të jashtme karshi Iranit, Koresë së Veriut dhe Afganistanit.
 
John Bolton, ish-ambasadori amerikan pranë Kombeve të Bashkuara, njihej për qëndrimet e tij kundër pavarësisë së Kosovës, prandaj mediat në Serbi e kanë përjetuar rëndë këtë vendim të presidentit Trump.
 
Gazeta serbe “Kurir” me këtë titull ka paraqitur shkarkimin e John Bolton: “Trump e ka shkarkuar Boltonin, kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës, por ja çfarë ishte vendimtare për këshilltarin e presidentit Trump”. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 21:51

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusla von del Leyen, e mbrojti sot vendimin e saj për të emëruar mes anëtarëve të rinj të KE një zyrtar përgjegjës për, siç thuhet, Mbrojtjen e Mënyrës Evropiane të Jet

Postuar: 16/09/2019 - 21:44

Tre persona vdiqën dhe të paktën 222 të tjerë janë infektuar në epideminë më të madhe të lister

Postuar: 16/09/2019 - 20:09

Një vajzë 10-vjeçare nga Texas ka vdekur dje në spital dy javë pasi kontaktoi amebën e rrallë t

Postuar: 16/09/2019 - 19:52

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un invited ka ftuar presidentin amerikan Donald Trump të vi

Postuar: 16/09/2019 - 19:43

Falë shpërndarjes ndërkombëtare dhe shikueshmërisë në mbarë botën, Turqia renditet vendi i dytë

Postuar: 16/09/2019 - 19:04

Ushtria ruse nisi të hënën ushtrimet vjetore strategjike.
 

Postuar: 16/09/2019 - 18:44

Një video shokuese është publikuar së fundmi nga Daily Mail, ku shfaqet një arab saudit duke film