BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

‘Çmendet’ moti në këtë shtet, humbin jetën 13 persona, zhduken me dhjetëra të tjerë si pasojë e përmbytjeve

‘Çmendet’ moti në këtë shtet, humbin

Trembëdhjetë persona kanë vdekur dhe të paktën 36 rezultojnë të zhdukur pas shirave të rrëmbyeshëm që shkaktuan përmbytje pranë një faltoreje hindu në Kashmir Indi. Dhjetëra mijëra hindu marrin pjesë në pelegrinazhin vjetor në faltoren Amarnath.

Kryeministri Narendra Modi shprehu ngushëllimet e tij për familjet dhe siguroi se të prekurit do të marin të gjitha ndihmat e nevojshme. Shpella është e mbuluar nga bora gjatë pjesës më të madhe të vitit. Autoritetet i lejojnë pelegrinët të vizitojnë vetëm 45 herë gjatë verës.

Në dy vitet e mëparshme, pelegrinazhi ishte i ndaluar për shkak të pandemisë. Autoritetet presin një numër rekord pelegrinësh këtë vit, duke vlerësuar se  do të arrijnë edhe 800,000.

‘Çmendet’ moti në këtë shtet, humbin