BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Bota

‘Çmendet’ moti në kohë pranvere/ Breshëri me madhësi sa një kokërr arre shkatërron të mbjellat dhe automjetet (Video)

‘Çmendet’ moti në kohë pranvere/ Breshëri me

Kroacia është goditur ditën e sotme nga një stuhi e fortë breshëri e cila ka shkaktuar edhe shumë dëme.

Dëmi ende nuk mund llogaritet, por sipas dëshmive të banorëve të përcjella nga Index, në zonat që janë përfshirë nga breshëri, dëmi në të mbjellat është shumë i madh dhe përveç të mbjellave janë dëmtuar edhe disa xhama, kryesisht të automjeteve.

Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 17:00, ndërsa madhësia e breshrit ka qenë afërsisht sa e një kokrre arre dhe për një kohë të shkurtër mbuluan lëndinat dhe rrugët.

Meteoalarm lëshoi ??një paralajmërim portokalli për Slloveninë dhe Kroacinë qendrore për shkak të stuhive të mundshme të forta dhe erës.

“Sot pritet një stuhi në zonën tuaj. Për të mbrojtur pajisjet tuaja, ju rekomandojmë të shkëputni telefonin dhe mjetet elektronike nga prizat”, thanë ata.