BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do çojnë pas hekurave të gjithë bandën që shkaktuan vrasje, vdekje dhe grabitje masive në Shqipëri

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do
x

Bota

‘Çmendet’ Vladimir Putin/ Pas sulmit rus në Ukrainë, provokon edhe Japoninë! Ja çfarë pritet të ndodhë

‘Çmendet’ Vladimir Putin/ Pas sulmit rus në

Provokimet e Rusisë së Vladimir Putinit nuk ndalen. Ministri i Mbrojtjes ruse konfirmoi vendosjen e një sistemi raketor bregdetar në Paramushir, në Ishujt Kuril. Këto të fundit janë një arkipelag i vogël historikisht i kontestuar nga Japonia dhe Rusia, pasi ndodhet midis ishullit japonez të Hokkaido dhe gadishullit rus të Kamçatkës.

"Raketat bregdetare - njoftoi Kremlini përmes agjencisë Tass - të Flotës së Paqësorit do të mbajnë mbikëqyrje 24 orëshe për të kontrolluar ujërat dhe zonat ngjitur të ngushticës". Sikur të mos kishin mjaft probleme me operacionin e dështuar special ushtarak në Ukrainë, rusët kanë vendosur të provokojnë edhe Japoninë. Ministria e Mbrojtjes sqaroi se në ishull është instaluar një kamp ushtarak autonom: për më tepër janë instaluar struktura teknike dhe magazina për funksionimin dhe mirëmbajtjen e pajisjeve.

E gjithë kjo ndërkohë që një sulm i ri me dron ndodhi në territorin rus kundër infrastrukturës ushtarake të Moskës. Një dron në fakt ka sulmuar një aeroport në rajonin e Kurskut, i cili kufizohet me Ukrainën. Një rezervuar karburanti mori flakë, por nuk pati viktima. Ndërsa nuk ka asnjë konfirmim se nga erdhi droni, Rusia ia hodhi shpejt fajin Ukrainës, e cila sipas ekspertëve ushtarakë mund të ketë përdorur një dron të ri kamikaze për të goditur më shumë se 450 kilometra nga kufiri.

Më të lexuarat