Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel lë Shqipërinë, mbërrin në Beograd, pritet nga kryeministri Aleksandër Vuçiç

Merkel lë Shqipërinë, mbërrin në Beograd, pritet nga kryeministri Aleksandër Vuçiç

Postuar: 08/07/2015 - 19:45

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka udhëtuar për në Serbi, menjëherë pas përfundimit të vizitës në Tiranë.
 
Merkel ka mbërritur në Beograd, ku është pritur në një ceremoni zyrtare nga kryeministri Aleksandër Vuçiç.
 
Në Beograd, kancelarja Merkel do të zhvillojë takime me kryeministri Vuçiç dhe Presidentin Tomislav Nikoliç, ku këtë të fundit do ta takojë nesër. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 21:18

Teksa dimri përfshin hemisferën veriore të tokës, do të kemi gjithnjë e më pak dritë por disa vende janë shumë më keq se të tjerat.
 

Postuar: 21/11/2019 - 21:03

Pas përplasjes fatale të avionit stërvitor T-38 Talon në bazën ajrore të Oklahoma, mediat venda

Postuar: 21/11/2019 - 20:50

Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në b

Postuar: 21/11/2019 - 20:36

Ushtria e Norvegjisë tha sot se ka nevojë për tanke të reja pasi tanket moderne ruse T-80BVM ja

Postuar: 21/11/2019 - 20:24

Presidenti rus Vladimir Putin parashikoi sot shpërbërjen e Bashkimit Evropian duke e krahasuar

Postuar: 21/11/2019 - 20:00

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u akuzua për korrupsion, mashtrime dhe shkelje të bes

Postuar: 21/11/2019 - 19:58

Ish-kryeministri italian dhe drejtuesi i Partisë Forca, Silvio Berlusconi tha sot se Kina është