BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Merret vendimi, ja se kur pritet të dalin dozat e para të vaksinës së mundshme kundër koronavirusit

Merret vendimi, ja se kur pritet të dalin dozat e para të

Kompania shumëkombëtare “Astrazeneca” mbylli akordet e para për prodhimin e të paktën 400 milionë dozave të vaksinës së mundshme kundër koronavirusit, që është në eksperimentim në “Oxford”, me një kapacitet prodhimi të 1 miliard dozave deri në vitin 2021. Dora e parë pritet në shtator.

Pas kërkesës paraprake nga qeveria britanike për 30 milionë doza, kompania bëri të ditur se është duke punuar në marrëveshje paralelisht edhe me qeveritë e tjera europiane, për të siguruar një furnizim të gjerë dhe të barabartë të vaksinës në botë, me një model jofitimprurës, gjatë pandemisë.

Më të lexuarat