Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mesazh prekës lojtarit të futbollit që 'luftoi' nën rrënojat e urës: Lamtumirë Andre …

Postuar: 15/08/2018 - 11:26

Prej ditës së djeshme nën rrënojat e urës së shembur në Genova të Italisë janë gjetur 38 trupa të pajetë. Pjesërisht, nuk janë identifikuar ende, ndryshe nga pjesa më e madhe.

Madje, mediat italiane kanë ndërtuar për dis prej tyre edhe nga një mini-profil. Mes tyre është edhe një lojtar futbolli.

Ai është Andrea Cerulli, 48 vjeç, i njohur si lojtar amator i klubit Genoa Portuali Voltri.

Ai ishte babai i një fëmije. Në faqen e internetit të klubit ku ishte pjesë ka një dedikim për nder të tij.

“Klubi i Genoa Portuali Voltri ngushëllon familjen e Andreas, bashkëpunëtorit tonë, mikut tonë, kolegut tonë, viktimës së tragjedisë së në Urën Morandi. Lamtumirë Andre …”, thuhej në dedikimin kushtuar një prej viktimave të tragjedisë që tronditi Italinë prej ditës së djeshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.